Tip Cleaning Sponge, Mfr: CS-17/625-A
★★★★☆ 4.0 108 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by skidan.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Sold and shipped by skidan.de
Free 30-day returns Details
Product details
Category
CS-17/625-A Tip Cleaning Sponge, For Use With Soldering Iron, Wire Solder, Overall Depth 0.625 in, Overall Height 16 in, Overall Width 8 in, Application Electronic Assembly, Electronic Repair, Electronic Rework, Soldering, Features Extend Tip Life, Remove Excess Solder, Remove Surface Oxides, Material Cellulose, Product Type Cut-to-Fit Tip Cleaning Sponge
  • ✅ Tip Cleaning Sponge
  • ✅ Item: Cut-to-Fit Tip Cleaning Sponge
  • ✅ Material: Cellulose
  • ✅ Size: 17 in x 8.5 in x 0.625 in
  • ✅ Country of Origin: United States
Color Yellow
Brand Name MOLLIFII
Unit Count 1.0 Count
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4 out of 5
★★★★☆
108 ratings | 44 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
75% (81)
4 stars
8% (9)
3 stars
4% (4)
2 stars
2% (2)
1 star
11% (12)